Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Nové publikace z Posázaví

posazavi malySpolečnost Posázaví podporuje místní řemeslníky a výrobce

Pozvánkou k nevšedním výletům do regionu je nová brožura Chutě a vůně Posázaví, kterou vydala společnost Posázaví o.p.s. Útlá publikace představuje dovednost a um místních výrobců a podnikatelů. Zručnost řemeslníků přibližuje také nové číslo barevného dětského časopisu Posázavské Kukátko aneb Devatero řemesel.

 

„Obě publikace budou k dostání v regionálních informačních centrech nebo v kanceláři společnosti Posázaví o.p.s. v piaristické koleji na Masarykově náměstí v Benešově. Chybět nebudou ani na Posázavském tržišti aneb Trhu regionálních výrobků Rakovnicka a Posázaví, který se uskuteční 1. září 2012 od 10 hodin v areálu benešovského Pivovaru Ferdinand,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová.

 

Brožurka Chutě a vůně Posázaví ukazuje, že Posázaví je nejen krajem plným přírodních krás, starobylých památek a tajuplných legend, ale také šikovných lidí. S jejich umem se setkáváme na každém kroku. Stačí "ochutnat" některý z jejich výrobků. Třeba voňavé Šternberské koláče, pověstí opředené pivo Sedm kulí z benešovského Pivovaru Ferdinand, lahodný kozí sýr z farmy v Hrajovicích, vyhlášené špekáčky či slaninu od Matoušků z Kondrace, voňavý med z posázavských lesů a luk, zákusky na zámku Jemniště nebo některou z laskomin Rodinné cukrárny ve Vlašimi. Vydejte se za vůní hrnčířské hlíny do dílny Ivany Syslové v Chotýšanech nebo za pomyslnou vůní benzinu motocyklů Jawa vystavených v samém srdci Konopiště.

 

Řada z jedinečných místních výrobků a služeb nese značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® nebo Středočeská Regionální potravina. Jsou výrazem vztahu ke kraji, v němž vznikly, a důkazem dovednosti zdejších lidí, kteří jim vdechli duši.

 

Další číslo oblíbeného dětského časopisu Posázavské Kukátko dostalo podtitul Devatero řemesel a jeho průvodcem je opět skřítek Kuk. Tentokrát se vydá do světa na zkušenou. Chce panu kreslíři vyrobit nový hrnek na pastelky, který mu rozbil v zápalu šermířského boje. Na své cestě se přiučí nejen hrnčířskému řemeslu, ale potká další řemeslníky - skláře, ševce, kováře, truhláře a košíkáře.

 

Oba nové časopisy jsou k prolistování i ke stažení na www.posazavi.com v nové rubrice Publikace. Najdete tam i další propagační materiály a knihy, které vydala společnost Posázaví o.p.s.

 

Text: Jaroslava Tůmová

Zpráva ze dne 28. srpna 2012

Pro více informací klikněte zde.

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg0040.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz