Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Novinky z mikroregionu

cesky smaragd malyV Mikroregionu Český smaragd bylo v posledních měsících velmi rušno. Místní aktivní lidé, členové neziskových organizací, podnikatelé a zástupci obcí se rozhodovali, zda chtějí na příští programové období (tedy období, po které poskytuje Evropská unie peníze na rozvoj regionů) 2014 – 2020 zůstat v Místní akční skupině Posázaví nebo zda si utvoří novou, menší místní akční skupinu s centrem ve Vlašimi. Po diskuzích se sousedními mikroregiony Blaník, Podblanicko a Želivka, s různými organizacemi, městem Vlašim a hlavně také s dosavadní Místní akční skupinou Posázaví, vyšla najevo druhá možnost. Budeme tedy součástí nové místní akční skupiny, která vznikne přibližně na území ORP Vlašim.

 

Co je to místní akční skupina a co to pro obyvatele mikroregionu znamená?

Místní akční skupina (MAS) je parta aktivních lidí z území, kde tato skupina působí. Mezi těmito lidmi jsou zástupci spolků a neziskových organizací, sportovních a kulturních klubů, zástupci obcí, aktivní jednotlivci, podnikatelé… Všichni mají jedno společné – záleží jim na místě kde žijí, tvoří, podnikají a chtějí toto místo rozvíjet. K tomu, aby se to dařilo, dělá místní akční skupina řadu aktivit, mimo jiné také získává peníze od Evropské unie a prostřednictvím „Programu LEADER“ kvalitní počiny těchto lidí podporuje. Členové místní akční skupiny tedy mohou požádat o dotaci na projekty, které přinesou nové a pěkné hodnoty do regionu, které budou lidem prospěšné.

 

Buďte u vzniku místní akční skupiny od začátku a využívejte všech možností, které vám nabídne

K tomu, aby místní akční skupina mohla fungovat, potřebuje plán, podle kterého se bude rozvíjet během následujících několika let – tu dobu určuje Evropská unie a říká jí programové období. Naše nová místní akční skupina bude tedy muset vytvořit takový plán (tzv. „strategii rozvoje“) pro roky 2014-2020. Na začátku roku 2014 už tento plán musí být hotov. S jeho tvorbou se tedy začne v nejbližší době. A na vzniku takového plánu – strategie se podílí právě celá parta oněch aktivních lidí. Úkol všech našich spolků a neziskových organizací, sportovních a kulturních klubů, obcí, aktivních jednotlivců, podnikatelů… spočívá v tom, že přijdou na předem oznámené místo v daný den a během tzv. „komunitního plánování“ řeknou a budou diskutovat o tom, jak by chtěli rozvíjet svoji činnost, tedy jak by chtěli přispět k příjemnějšímu životu v jejich působišti s výhledem sedmi let. Tak vznikne plán, podle kterého potom místní akční skupina bude postupovat a pomáhat svým členům ke splnění daných cílů.

 

Zamyslete se nad tím, jak by váš spolek, vaše organizace, vaše firma, vaše město, vaše obec měly vypadat v roce 2020

Právě s takovou ideou – nápadem už byste měli přijít na onu schůzku „komunitní plánování“. Budeme Vás kontaktovat a sdělíme Vám, kdy se schůzka k vytváření plánu uskuteční.

 

Kancelář manažerky v Trhovém Štěpánově

Od začátku roku 2013 funguje kancelář manažerky Mikroregionu Český smaragd v budově Městského úřadu v Trhovém Štěpánově. Pokud patříte mezi aktivní lidi, kteří by se chtěli na chodu nové místní akční skupiny nebo našeho mikroregionu podílet, kdykoliv se přijďte poradit, zeptat, diskutovat nebo přinést nový nápad. Pokud výše uvedenému článku nerozumíte, také přijďte. Ráda Vás poznám, vysvětlím, uvítám nové nápady.

 

text: Eva Vrzalová, manažerka Mikroregionu Český smaragd

Zpráva publikována ve vánočním vydání Zpravodaje Štěpánovska v první polovině prosince 2012

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg1662.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz