Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Oslavy výročí hasičů a nového znaku obce v Javorníku

pozvanka-sdh-javornikO poslední červencové sobotě nemůžete chybět v Javorníku 

Sbor dobrovolných hasičů v Javorníku letos funguje stým rokem. Velká oslava významných kulatin proběhne v malebné vísce pod Javornickou hůrou v sobotu 28. července 2012. V ten samý den na tom samém místě budou mít sraz všichni rodáci a přátelé obce. A aby to byly oslavy jaksepatří, Javorník se návštěvníkům pochlubí svým novým znakem i vlajkou a nechá je posvětit knězem.

 

sdh javornik soutezPro rodáky, obyvatele a všechny návštěvníky sestavují javorničtí hasiči společně s vedením obce lákavý program. Slavnostní zahájení velkolepého sobotního odpoledne a večera začne ve 13 hodin na návsi. Průvodem potom vyjdou členové hasičského sboru k Pomníku padlým, kde položí věnce, a kde bude následovat bohoslužba slova za živé a zemřelé P. Marka Martišky MIC.  Zástupci Javorníku přinesou nový prapor a znak, které si návštěvníci budou moci prohlédnout a lépe je poznat. Kněz potom oběma symbolům obce požehná.  Součástí programu bude také vyznamenání členů SDH a pro všechny přítomné přitažlivá ukázka hasičské techniky – např. hašení a manipulace s historickou koňskou stříkačkou, nenechte si ujít ani kocarkrásný pohled do zelené přírody z výsuvné hasičské plošiny; pro děti bude připraven skákací hrad a lezecká stěna, ostatní zájemci budou moci nasednout do kočáru taženého krásnými koňmi a projet se vesnicí i lesem. Dobře chutnat bude občerstvení, kromě klasické nabídky budou k mání také výborné domácí buchty a koláčky. O hudební doprovod a důstojnost aktů se postará vlašimská kapela Sebranka. Večerní taneční zábava pak bude v režii skupiny Šakalí Dech.

 

sdh javornik soutez iiNa významný den se javorničtí hasiči připravovali s velkým předstihem. Po údajích o vzniku sboru pátrali v dostupných historických pramenech - zmínky našli v účetních knihách obce a v Hasičské kronice okresu Benešov. S blížícím se termínem oslav se jim dokonce díky přislíbené finanční podpoře Středočeského kraje podařilo zakoupit nové uniformy i lepší techniku pro zásahy. To vše návštěvníci o poslední červencové sobotě uvidí. Členy sboru, jejich příbuzné, potomky a hlavně také rodáky obce bude jistě zajímat projekce fotografií z dávných i současných dob existence SDH Javorník - obrázky zároveň zaznamenávají i část dějin této starobylé vesničky.  

 

javornik-znakPro nový znak a vlajku obce si zástupci Javorníku dojeli do Parlamentu ČR 25. června 2012, kdy je převzali z rukou předsedkyně Miroslavy Němcové. Před tím ale obec usilovně pracovala na heraldické podobě obou symbolů. Znak tvoří dělený štít. V horním poli se na červeném pozadí nachází bílý šál sv. Ludmily – připomíná kapli sv. Ludmily, která je duchovním centrem vísky. V dolní části štítu jsou dva javorové lístky s rozevřenou nažkou na stříbrném pozadí – javor odkazuje na vznik názvu obce Javorník, tedy místa u vrchu dříve porostlého javory. javornik-vlajkaVlajka opakuje podobu znaku a je, namísto štítu, rozdělena do dvou pruhů.

 

Sbor dobrovolných hasičů Javorník a Obec Javorník Vás srdečně zvou na „Oslavy 100 let založení SDH Javorník a setkání rodáků obce“! Těší se na Vás 28. července 2012 v Javorníku u Vlašimi na Benešovsku.

 

Text: Eva Vrzalová

Foto: č.1 a č.3 - archiv SDH Javorník; č.2 - Romana Míková

Zpráva za dne 23. července 2012

 

Kontakty:

Ladislav Kopecký – velitel SDH Javorník: 734 362 085, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jiří Čihák – starosta obce Javorník: 724 188 997, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.javornikuvlasimi.cz

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg3197 2.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz