Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Včelí svět očekává tisícího návštěvníka

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /var/www/ceskysmaragd.cz/images/Foto_clanky/pozvanka svickovy vikend.jpg
There was a problem loading image /var/www/ceskysmaragd.cz/images/Foto_clanky/pozvanka svickovy vikend.jpg

hulice 22Jubilejní návštěvník bude obdarován

Od začátku fungování nevšední expozice o životě včel v Hulicích už navštívilo centrum přes 900 lidí. Včelí svět v přestavěné budově bývalé školy slavnostně otevřeli zástupci obce, hejtmanka Středočeského kraje Ing. Zuzana Moravčíková, včelaři a obyvatelé 30. června 2012. Po necelých třech měsících plného provozu čeká medové centrum u břehu vodní nádrže Želivka na svého tisícího návštěvníka - připravuje pro něj dárek a zajímavé výhody.

 

„Podle našich propočtů a podle toho, jak se situace návštěvnosti vyvíjí, bychom mohli tisícího návštěvníka uvítat právě během Svíčkového víkendu, kdy očekáváme větší účast“, předpovídá Ing. Michal Beneš, koordinátor Včelího světa. „Svíčkový víkend je akce, kterou jsme připravili pro šikovné a hravé lidi všech věkových kategorií, uskuteční se 22. a 23. září,“ dodává pan Beneš.

 

pozvanka svickovy vikendV tvořivé dílně Včelího světa to tedy o předposlední zářijové sobotě a neděli bude ještě více vonět medem a včelím voskem, než obvykle. Pro děti, rodiče, prarodiče a další kreativce nachystali organizátoři celou škálu činností a zábavy. Dominantní bude výroba svíček ze včelího vosku. Děti ale určitě naláká i terénní hra za sladkou odměnou nebo malování sádrových odlitků. Dílny, které povede zkušená lektorka Naďa Benešová, nabídnou také výrobu květin z netradičních materiálů. Zváni jsou samozřejmě začínající včelaři, kteří si rovněž mohou s včelím voskem pohrát a vykouzlit dekorativní svíčku, ale také se mohou poradit o chovu včel. Prostory a zahrada centra budou otevřeny i pro zájemce o expozici a milovníky včelích produktů. Akce bude probíhat po oba víkendové dny od 10 do 16 hodin.

 

„Pro tisícího návštěvníka máme připravený balíček plný medových dobrot a dalších dárků. Získá také volné vstupné do Včelího světa pro sebe a nejbližší rodinné příslušníky na celý rok,“ prozradil starosta Hulic, Martin Kapek. Pozornost získá tisící návštěvník právě z rukou starosty – obec totiž Včelí svět v Hulicích provozuje. Návštěvnické centrum vybudovala za hulice 0515 milionů korun díky dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Z nevyužitého objektu bývalé školy na návsi se stala architektonicky přitažlivá budova s pozoruhodným obsahem uvnitř i na přilehlé zahradě. 

 

Text: Eva Vrzalová

Foto: Petra Hajská

Zpráva ze dne 12. září 2012

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg3197 2.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz