Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Den hasičů a záchranářů se i potřetí povedl

hasici-2012-iiiIII. Den hasičů a záchranářů v Trhovém Štěpánově ovládla soutěž a špičkové ukázky zásahů

Plná louka nablýskaných hasičských aut, krásné dívky a ženy, muži i děti v uniformách, sportovní duch a mnoho fandících návštěvníků – tak to vypadalo v sobotu 15. září na Dni hasičů a záchranářů v Trhovém Štěpánově. Už třetí ročník této úspěšné akce pořádal Sbor dobrovolných hasičů Města Trhový Štěpánov na prostranství u fotbalového hřiště za příjemného počasí.

 

hasici-2012-ivDen hasičů a záchranářů odstartovala soutěž v požárním útoku Pohár hasičů. Zahájení měla na starost tři dětská družstva. Do ostrého soutěžního klání potom nastoupilo 11 mužských týmů a 8 družstev žen. Soutěžní pole bylo lemováno diváky, kteří svědomitě závodníkům fandili. Stolek s připravenými výhrami, kde se vyjímal zlatavý pohár, menší trofeje, šampaňské i sud piva, byl jednou ze zajímavých motivací pro ambiciózní soutěžící. Nejlepší běžce a nejšikovnější techniky měli nakonec hasiči ze Sedmpán – v hasici-2012-vsoutěži zvítězilo jak jejich družstvo žen, tak tým mužů. Pohár hasičů a sud piva tedy plným právem putovaly do Sedmpán.

 

hasici-2012-iiŘadu lidí zaujala ukázka záchrany zraněné osoby v komplikovaném terénu. Simulaci nehody, zajištění raněného, slaňování a také odvoz osoby helikoptérou předvedli členové hasičského záchranného sboru z Benešova. Vlašimští hasiči zase návštěvníkům ukázali své dovednosti a triky při zásahu u improvizované dopravní nehody. Diváci pozorně sledovali práci s technikou i vyproštění osoby ze zdemolovaného vozu.

 

hasici-2012-iNa soutěž a činnosti hasičů z celého okresu se do Trhového Štěpánova o víkendu přišlo a přijelo podívat kolem 500 návštěvníků. Kromě hlasitého podporování soutěžních družstev nebo sledování špičkových ukázek zásahů, lidé rádi využili zázemí několika společenských stanů, kde se mohli občerstvit, posedět, popovídat a posílit sounáležitost s hasiči. Hodně zájemců si nenechalo ujít úchvatný pohled do kraje a hasici-2012-vinastoupilo do koše výsuvné plošiny hasičského sboru ze Sellier & Bellot. Děti se mohly vyřádit na skákacím hradu, romantické povahy využily možnosti vyjížďky v kočáře s koňským spřežením.

 

hasici-2012-vii„Štěpánovští hasiči doufají, že se návštěvníkům bohaté odpoledne líbilo. Už se těšíme na další Den hasičů a záchranářů v příštím roce“, vzkazuje za organizátory Josef Korn, starosta SDH Trhový Štěpánov.

 

Text: Eva Vrzalová

Foto: Josef Korn, Eva Vrzalová

Zpráva ze dne 17. září 2012

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg1662.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz