Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Úspěšný hasičský ples

dubejovice-ples-iSDH Dubějovice uspořádal bál po mnoha letech, hasiči i návštěvníci z něho měli velkou radost

Dne 2. února 2013 se uskutečnil po dlouhé době hasičský ples hasičů z Dubějovic. Kdy naši otcové pořádali hasičský ples, si my mladší nepamatujeme. Ale je to nejméně 30 let. V loňském roce bylo na výkonném výboru navrženo, aby se hasiči prezentovali také hasičským plesem. Vše bylo odsouhlaseno valnou hromadou 28.12.2012.

 

V tu chvíli začal pořádný blázinec. Objednat hudbu, zařídit sál v Sedmpánech, sehnat patřičná povolení vytvořit plakáty a pozvánky, sehnat sponzory, zajistit tombolu a v neposlední řadě zařídit obsluhu a pořadatelskou činnost. Vše běželo jako po másle. Aby také ne, vždyť plesový tým pracoval na plné pecky.

 

dubejovice-ples-iiTři týdny před plesem tři skupiny hasičů byly osobně pozvat všechny obyvatele Dubějovic a Sedmpán a také příznivce Dubějovic z okolních obcí. V tuto chvíli jsme tušili, že rozhodnutí uspořádat ples bylo správné a ples by mohl být úspěšný.

 

Týden před plesem se organizační tým scházel každý den. Připravovala se tombola, organizoval se zasedací pořádek a dolaďovaly se poslední detaily. Podařilo se nám od sponzorů získat téměř 500 cen, některé byly opravdu hodnotné. V pátek před plesem jsme začali navážet zásoby pro občerstvení, tombolu, skládat stoly a hlavně topit.

 

dubejovice-ples-iiiNastal den „D“, 2. února 2013. Již v 10 hodin jsme se sešli v kulturním domě v Sedmpánech. Dokončovaly se poslední přípravy. V 15 hodin jsme konstatovali, že je vše připraveno, a že ples může začít. Od 19 hodin objednaná doprava spřátelených hasičských sborů z Trhového Štěpánova a Sedmpán svážela hosty z okolních obcí. Ve 20:00 hodin hudební skupina TRITON první písní zahájila hasičský ples hasičů z Dubějovic. Pohled na téměř plný sál hostů a hrající kapelu bylo zadostiučiněním za měsíční shon. Po první sérii písní starosta hasičů přivítal přítomné, hudební skupinu a oficiálně zahájil ples. Poté začalo taneční veselí.  Hudební skupina hrála jednu píseň za druhou, hosté tančili a bavili se. Na všech přítomných byla vidět dobrá nálada.

 

Po desáté hodině se prodávala tombola. Zájem by takový, že za hodinu bylo možno konstatovat – vyprodáno. O půlnoční přestávce se losovala jedna vstupenka o speciální, utajenou, cenu. Bylo to divoké prase. Ale protože bylo střeleno dříve a muselo být uloženo v mrazáku, předávala se pouze poukázka. I tak dotyčný při přebírání ceny zářil radostí.

 

dubejovice-ples-ivPo půlnoci pokračovala zábava nepřetržitě do tří hodin. Hudba hrála jako o život, taneční parket byl neustále plný. Bohužel vše jednou končí a tak po třetí hodině hasičský ples hasičů z Dubějovic také skončil. Hosté se rozcházeli, objednaná doprava dle požadavku rozvážela až k domu. Sál osiřel, světla zhasla, ples hasičů z Dubějovic je minulostí.

 

Ohlédnu-li se o měsíc zpět, mohu s klidným svědomím říci „stálo to za tu práci“. Takže za rok na hasičském plese Hasičů z Dubějovic NA SHLEDANOU.

 

text: Ing. Antonín Vošický, starosta SDH

foto: Vladimír Trpišovský ml.

Zpráva ze dne 10. února 2013

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg0286.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz