Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Vybrané projekty v MAS Posázaví

posazaviV Posázaví vznikne nová rozhledna, hřiště i multifunkční dům

Rozhledna s naučnou stezkou, multifunkční dům i nová zóna aktivního odpočinku vzniknou v Posázaví díky dotacím ze Strategického plánu Leader (SPL). MAS Posázaví, která Leader v regionu administruje, rozdělí mezi 13 vybraných projektů dohromady 18,1 milionu korun. Vybrané projekty dnes schválil Programový výbor a Plénum MAS Posázaví. V 10. výzvě k předkládání žádostí se o dotaci ucházelo 28 projektů.

 

„Jednalo se o 10. a zároveň poslední výzvu k předkládání žádostí o dotaci ze SPL pro období 2007–2013, zájem byl proto velký. Nebylo snadné rozhodnout, kde udělat ‚tlustou čáru’, tedy hranici mezi podpořenými a nepodpořenými projekty,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová. Její slova potvrdila i dlouhá diskuse o možném přesunu peněz mezi jednotlivými Fichemi (podporovanými oblastmi), která se na Programovém výboru rozproudila. Jediným limitem bylo 18 milionů korun, které měla MAS Posázaví k dispozici.

 

Mezi podpořenými projekty je například rekonstrukce venkovní jízdárny Farmy Heroutice, ubytování v soukromí s nabídkou degustace vín v Benešově nebo obnova zahradních pavilonů v zámeckém parku na Jemništi. Jednalo se o projekty podnikatelů, kromě těchto zmíněných žadatelů ale podle výběrové komise bohužel další podnikatelé této možnosti příliš nevyužili.

 

Naopak velký přetlak byl ve Fichi „Aby se nám tu líbilo“, v níž se mohli zájemci ucházet o dotace na rozvoj prostorů pro spolkovou činnost, přípravu zázemí pro občanské aktivity a vzdělávání, zatraktivnění veřejných prostranství návsi a náměstí nebo zlepšení vzhledu obcí. V této Fichi žadatelé předložili 11 žádostí, uspěly jen tři z nich. Mezi podpořenými je Multifunkční dům v Daměnicích, rekonstrukce a přístavba sportovního sálu Domu dětí a mládeže v Benešově a stavební úpravy knihovny v Neveklově.

 

Dotaci dostala také Rozhledna Špulka s naučnou stezkou na vrchu Březák. Obec Senohraby získala peníze na 1. etapu záchrany Velké věže – dominanty hradu Zlenice, město Sázava s pomocí dotace opraví městský hřbitov u sv. Anny a město Jílové revitalizuje městskou márnici na kolumbárium. Finanční pomoc získala také zóna aktivního odpočinku v Netvořicích, hřiště v Čerčanech a virtuální muzeum a kniha nazvané Třicetiletá válka v Posázaví.

 

Členové výběrové komise se shodli v tom, že rozhodování měli tentokrát těžké. Kvalita předložených projektů byla podle nich vysoká, a to díky bohatým zkušenostem žadatelů, které získali v uplynulých šesti letech. Mnoho záměrů vycházelo z úzké spolupráce různých zájmových skupin, nepostrádaly občanskou angažovanost ani přesah do budoucna.

 

S pomocí Strategického plánu Leader vznikají v Posázaví nová hřiště, opravují se kapličky a hasičské zbrojnice, budují vesnická muzea, staví naučné stezky. MAS Posázaví v letech 2008–2012 rozdělila v devíti výzvách mezi projekty 72,8 milionu korun.

 

Text: Jaroslava Tůmová

Zpráva ze dne 26. února 2013

 

Kontakt pro další informace:

Jaroslava Tůmová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 602 216 637

Bohuslava Zemanová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 723 881 081

 

Obecně prospěšná společnost Posázaví – www.posazavi.com

Obecně prospěšná společnost Posázaví (Posázaví o.p.s.) vznikla v březnu roku 2004. Ve spolupráci se svazky obcí, orgány samosprávy, podnikatelskými subjekty a neziskovými organizacemi usiluje o rozvoj a propagaci Posázaví jako místa s vysokým turistickým potenciálem a zároveň místa pro kvalitní život obyvatel regionu.

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg0286.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz