Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Včelí svět - program 2013

vs novaPozvánka do Včelího světa v Hulicích

V červenci loňského roku zahájila v bývalé škole svou činnost expozice Včelího světa v Hulicích na Benešovsku, která návštěvníkům přibližuje život včelího společenství a technologii zpracování medu.  Projekt za 15,4 miliónu korun se podařilo uskutečnit díky dotaci Evropské unie a státního rozpočtu ČR, v rámci Regionálního operačního programu střední Čechy.

 

Výstava záměrně vynechává typické muzejnické artefakty, o to více se soustředí na současné technologie. Lidé mohou projít velkým včelím úlem s obřími plástvemi, na dotykových monitorech si prohlédnout anatomii včely, shlédnout krátké filmy ze života včel anebo si pustit zvuky úlu. Expozice formou her vtahuje aktivně návštěvníka do života včelstva.  Na samém konci si návštěvníci mohou vyrobit vlastní svíčku z voskové mezistěny nebo v malém obchůdku zakoupit zboží vyrobené ze včelích produktů. Ve venkovních prostorách je možné si prohlédnout prosklené včelí úly, domek včel samotářek či zahrádku bylin vhodných pro včelí pastvu.

 

vs nova-iiProjekt je zaměřen na nejširší veřejnost. Lidé, kteří o včelaření téměř nic nevědí, získají nové poznatky o životě včel, ale také o současném způsobu zpracování medu, což jistě přispěje k jejich většímu zájmu o konzumaci českého kvalitního medu prodávaného přímo od včelaře. Expozice ale určitě osloví také dlouholeté včelaře, kteří se dozvědí o včelách nové informace. Návštěva Včelího světa je z hlediska výchovného i vzdělávacího vhodná také pro děti. Vždyť právě po návštěvě u nás se třeba o včely začnou zajímat a v pozdějším věku se sami stanou včelaři.           

 

hulice 22A jak se připravujeme na sezónu v roce 2013?  Provoz zahájíme v sobotu třicátého března. V novém roce jsme připravili k prohlídce expozice víkendové doprovodné akce, na kterých si každý může vyzkoušet své dovednosti a znalosti. Chystáme na 30.3.  zdobení vajíček včelím voskem, každý si bude moci vyrobit vlastní svíčku, vyhlásíme soutěž pro děti v malování obrázků s přírodní tématikou, která bude vyhodnocena na závěr sezóny, nejlepší kresby budou oceněny. O víkendu 27.4. -28.4. proběhne přednáška na téma práce se včelami (přidávání nástavku) i s praktickou ukázkou, soutěž v malování, v měsíci květnu 25.5. -26.5. ukázka prvního vytáčení medu, sobota 22.6. bude zaměřená na  byliny v přírodě, včelí pastvu, prohlídku venkovní zahrádky, opět malování pro děti, 20.7. -21.7. druhé vytáčení medu, na srpnový víkend 23.8. -24.8. plánujeme naši hlavní akci a to medobraní, na které proběhne vyhodnocení soutěže kreseb dětí, budou se prodávat rukodělné výrobky, zářijovou sobotu 21.9. se budou vyrábět svíčky, proběhne ukázka práce s pedigem, naší poslední akcí bude sobota 26.10. „perníčkový“ den, na kterém se budou zdobit perníčky. Kromě toho plánujeme ve spolupráci se Svazem českých včelařů, s Výzkumným ústavem v Dole odborné semináře pro včelaře i laickou veřejnost. Po dohodě lze pro větší skupiny připravit přednáškový program „šitý“ přímo na míru podle zájmu.  

 

Další doplňující informace včetně otevírací doby najdete na našich webových stránkách www.vcelisvet.cz. Všichni jste srdečně zváni, veškeré další dotazy rád a ochotně zodpovím na telefonním čísle 724 867 158.

Ing. Michal Beneš – koordinátor expozice

Zpráva ze dne 28.2.2013

text: Michal Beneš

foto: Petra Hajská

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg0417.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz