Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Úklid řeky Sázavy 2013

plakat crs 2013Akce Čistá řeka Sázava se blíží, dobrovolníci ji budou uklízet od 12. do 14. dubna

Úklid řeky Sázavy se blíží. Na její hladinu a břehy vyrazí od 12. do 14. dubna dobrovolníci, aby jeden z nejvyhledávanějších vodních toků před nastávající turistickou sezónou zbavili odpadků. V režii společnosti Posázaví o.p.s. se bude uklízet bezmála 90 kilometrů řeky z Kácova do Pikovic. Rukou ochotných pomoci není nikdy dost, takže zájemci o úklid se mohou až do 11. dubna hlásit na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefon 723 881 081.

 

posazavi„Bereme dobrovolníky na každý úsek, i když některé už jsou zaplněné. Místo se najde pro každého, kdo chce pomoci. Trápí nás jen jediné – nepříznivé počasí,“ řekla ředitelka společnosti Posázaví o.p.s. Bohunka Zemanová. Organizace úklidu se proti minulým ročníkům nijak nemění.  Řeka mezi Kácovem a Pikovicemi bude už tradičně rozdělena na pět úseků. Každý z nich bude mít svou partu dobrovolníků a zásobovací tým, který pro ně vytvoří potřebné zázemí od ochranných pomůcek po jídlo a ubytování.

 

mapa2013Do úklidu řeky Sázavy se každoročně zapojí stovky dobrovolníků všech věkových skupin – od dětí z mateřských center přes školáky a studenty až po vodáky, hasiče, rybáře a místní obyvatele. „Zapojení škol je nejúžasnější z celého projektu. Pokud nebudeme vychovávat další generace, kterým bude proti mysli vyhazovat odpadky kolem sebe, pak budeme nepořádek sbírat neustále,“ řekl Jaromír Biolek, majitel společnosti Bisport s.r.o., která je spolu se státním podnikem Povodí Vltavy generálním partnerem projektu.

 

První ročník akce Čistá řeka Sázava se uskutečnil v roce 2006 pod taktovkou svazku obcí Malé Posázaví a řeka se tehdy uklízela ze Sázavy do Pikovic. Od roku 2007 úklid organizuje společnost Posázaví o.p.s. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová a mediálním partnerem Rádio Blaník.

 

Postupně se začali přidávat další organizátoři a v současné době se řeka Sázava uklízí napříč dvěma kraji – Středočeským a Vysočinou. Na Vysočině úklid organizuje Martina Hupková a Královská stezka o.p.s., ve středních Čechách se uklízí pod taktovkou společnosti Posázaví o.p.s a Lípy pro venkov o.s. Akce inspirovala další organizátory, kteří zajišťují úklid řady menších vodních toků v regionu.

 

Text: Jaroslava Tůmová

Zpráva ze dne 3. dubna 2013

Kontakt pro další informace:

Jaroslava Tůmová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 602 216 637

Bohuslava Zemanová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 723 881 081

 

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg4447.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz