Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Orgány místní akční skupiny MAS Blaník o.s.

ust-vhProběhla volební ustavující valná hromada MAS Blaník o.s.

MAS Blaník o.s., která se rozkládá na území obcí mikroregionů Blaník, Želivka, Český smaragd a Podblanicko, byla 10. května 2013 registrována u Ministerstva vnitra ČR a tím pádem mohla proběhnout Valná hromada členů MAS. Ta se uskutečnila 18. června v Čechticích v klubu při Restauraci Zlatá Praha.

 

Sdružení má momentálně 51 členů, z nichž jich bylo přítomno 30. Členy MAS Blaník o.s. jsou obce, mikroregiony, neziskové organizace širokého spektra zájmů, podnikatelé i fyzické osoby. Další členy je možné přijmout na některé z dalších valných hromad sdružení. Nejbližší setkání je plánováno na 10. září 2013 od 17 do 21 hodin v Obci Studený ve Spolkovém domě. Setkání MAS jsou veřejná a může se jich účastnit každý, právo hlasovat mají pouze členové. Na tomto setkání se bude schvalovat rozpočet a další postup práce na strategii s tím, že na měsíce září – říjen jsou plánována další veřejná setkání pracovních skupin.

 

Hlavní aktivitou MAS je poskytnout prostor pro vzájemnou komunikaci a sdílení informací a aktivity pro rozvoj regionu. MAS připravuje strategii rozvoje území prostřednictvím šesti pracovních skupin >> 1) cestovní ruch; 2) sociální služby, 3) fyzický rozvoj obcí, 4) kultura, zájmový a spolkový život, 5) využití potenciálu krajiny, 6) výchova a vzdělávání.

 

Předsedkyní MAS se stala Renata Vondráková ze Slověnic. Místopředsedy jsou Zuzana Klímová Vaňková z Vlašimi za soukromý sektor a Jaroslav Švejda za veřejný sektor. Z celkem 17 kandidátů na členy Výboru MAS bylo nakonec zvoleno 11 zástupců >> za soukromý sektor to jsou Pavel Duda (soukromý zemědělec), Radovan Cáder (ČSOP Vlašim), Karel Havlíček (fyzická osoba), Pavel Kuře (Anno Domini Martinice o.s.); za veřejný sektor jsou ve výboru – Eva Vrzalová (Mikroregion Český Smaragd), Václav Nekvasil (starosta Města Trhový Štepánov), Eliška Švejdová (manažerka Mikroregionu Blaník), Růžena Kučerová (starostka Městyse Louňovice pod Blaníkem). Předseda a místopředsedové jsou automaticky členy výboru.

 

Výběrová komise je složena z těchto členů >> Pavel Duda, p. Prošková (ZŠ Čechtice), Jiří Jelínek (starosta Městyse Načeradec), Václav Nekvasil, Pavel Kuře, Jiří Pospíšil (Sokol Louňovice pod Blaníkem), Karel Havlíček. Všechny orgány MAS Blaník o.s. jsou voleny na 2 roky, jejich mandát je tedy do června 2015.

 

„Jsem ráda, že se nám od podzimu roku 2012 podařilo zaktivizovat velmi zajímavou a barevnou skupinu lidí. Ustavili jsme, víme, kdo jsme a kdo je za co odpovědný, tak můžeme skutečně aktivně pracovat. Už nyní se nám rýsují mezi členy projekty, které vznikly jenom z toho, že jsme se potkali a nejsou závislé na dotacích. Nicméně pro realizaci našich celkových plánů a cílů chceme pro MAS získat finanční prostředky ze zdrojů EU, pomůže nám to nastartovat další náročnější projekty, které právě společně vymýšlíme“, říká předsedkyně sdružení Renata Vondráková. 

Tisková zpráva ze dne 18. června 2013

Text: Renata Vondráková

Foto: MAS Blaník o.s.

 

Kontakty:

Mgr. Renata Vondráková, 604 540 583, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Zuzana Klímová Vaňková, 777 567 177, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jaroslav Švejda, 724 183 529, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zápisy z jednání MAS Blaník o.s. – zde - http://www.masblanik.cz/DokumentyMAS.aspx

Foto: Renata Vondráková           www.masblanik.cz

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg2183.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz