Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Přihlašte váš kvalitní výrobek nebo službu z regionu

rytir-kbrUdělování značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® 

Český svaz ochránců přírody vyhlašuje čtvrté kolo udělování značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®. Značku mohou získat výrobky a stravovací a ubytovací služby. Zájemci mohou o značku požádat do konce září.

 

Regionální značení výrobků nebo služeb je určeno zejména turistům, kterým dovoluje objevovat region a užívat si jeho atmosféru novým netradičním způsobem, a místním obyvatelům, kteří mohou nákupem značených výrobků podporovat své místní výrobce. Výrobci získají díky značce různé výhody, zejména jednotnou propagaci své produkce, nové kontakty a možnost nových forem spolupráce. V prvním roce a půl získalo značku šestnáct produktů a tři služby. Mezi nimi najdeme med od pěti různých včelařů z Bystřice, Semtínku, Římovic, Miřetic a Louňovic pod Blaníkem, šternberské koláče Jana Filipa, uzeniny z Podblanického masa-uzenin z Kondrace, mléčné a mlynářské výrobky farmy BioVavřinec z Okrouhlice, keramiku Ivany Syslové z Chotýšan, Patchwork Dagmar Hulmákové z Vlašimi, kácovské pivo Hubertus, textilní výrobky Šárky Roštíkové z Chotýšan, stavebnici loutky Evy Houdkové z Vlašimi, regionální literaturu od ČSOP Vlašim i zahradnický substrát od EKOSO Trhový Štěpánov. Ze služeb zatím získaly značku Rodinná cukrárna ve Vlašimi, Penzion Konopiště **** a Ubytování u rotundy sv. Václava v Libouni.

 

rytirRegionální značkou se označují zpravidla řemeslné výrobky, potraviny, zemědělské a přírodní produkty. Značku může získat výrobek nebo služba jak tradiční, tak i nová, jestliže splní daná kritéria a certifikační komise rozhodne o jejím udělení. Mezi kritéria pro udělení značky patří vedle jejich kvality a šetrnosti k přírodě především jejich původ a vazba na region. Výrobek či služba musí pocházet z území místních akčních skupin Blaník a Posázaví, což je zhruba mezi Jílovým u Prahy a Želivkou a Stříbrnou Skalicí a Miličínem.

 

Značku uděluje Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Asociací regionálních značek, o.s. a Posázavím o.p.s. O udělení značky rozhoduje komise složená z místních výrobců, poskytovatelů služeb a zástupců organizací, které se věnují rozvojovým aktivitám v regionu.

 

O značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® mohou do konce září požádat velké i malé firmy, živnostníci a dokonce i fyzické osoby z území v hranici působnosti MAS Posázaví a MAS Blaník. Podrobné podmínky udělování značky včetně přihlášek jsou ke stažení na www.csop.cz a www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru

 

Zájemci o značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® se mohou obracet na koordinátora, Český svaz ochránců přírody Vlašim, na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a telefonním čísle 777 800 461 (K. Červenková).

Tisková zpráva ze dne 23. srpna 2013

Text: Mgr. Kateřina Červenková

Foto: Mgr. Kateřina Červenková

 

 

 

 

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg4050 perleovec stbropsek.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz