Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Do kapličky v Tichonicích se po 70ti letech vrátí zvon

20. září 2013

kaple-tichOslava a vysvěcení nového zvonu

Zvonička v kapličce sv. Anny v Tichonicích bude brzy pravidelně plnit svoji úlohu. Obcí se poprvé od 40. let minulého století rozezní nový zvon. Ten původní v průběhu druhé světové války odvezli a zničili němečtí vojáci. Vížka kaple od té doby zela prázdnotou a opuštěná připomínala tehdejší smutné události. Nyní Vás obec Tichonice zve 19. 10. 2013 na slavnost vysvěcení nového zvonu a jeho uvedení do provozu.

 

zvon tichonice„Podařilo se nám získat dotaci z evropského Programu rozvoje venkova na obnovu památky. Nechali jsme ve zvonařské dílně ulít zvon a počítáme i s elektronickým systémem, který bude zajišťovat pravidelné odbíjení. Těšíme se, že se do Tichonic a okolní krajiny vrátí tradiční zvuk zvoničky“, říká starosta Jaroslav Vaník.        

 

Nový zvon ze zvonařské oceli bude co nejvíce napodobovat původní a bude vážit kolem 25 kilogramů. Zvonění z tichonické kapličky oznámí poledne, šestou hodinu večerní nebo významnou událost v obci. 

 

Slavnostní zprovoznění zvonu spolu s jeho vysvěcením proběhne v sobotu 19. října vez tichonice2013. Program v Tichonicích začne u kaple sv. Anny, kde nový zvon představí hostům a divákům starosta obce. Pan farář ThLic. Jarosław Ścieraszewski ze Zruče nad Sázavou (Tichonice patří pod tuto farnost) potom ocelové srdce zvonu vysvětí. Následně bude mechanismus odbíjení slavnostně uveden do provozu.

               

Obec chystá zázemí k hudbě, občerstvení a posezení pro návštěvníky v nově zrekonstruované budově Obecního úřadu. Lidé si budou moci prohlédnout opravené prostory a využít přilehlé zahrady, na které nedávno obec zbudovala pergolu k příjemnému pobytu maminkám s dětmi, seniorům a ostatním obyvatelům.

               

Zástupci obce Tichonice Vás srdečně zvou na vysvěcení nově ulitého zvonu, jeho uvedení do provozu a první slavnostní vyzvánění z kaple sv. Anny po 70ti letech ticha. Těší se na Vás v sobotu 19. října 2013 v centru obce Tichonice u kapličky ve 14 hodin.

 

text: Eva Vrzalová

foto: Markéta Němcová, Mariana Nesnídalová, Eva Vrzalová

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg1747.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz