Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Na setkání rodáků představily Hulice nový znak

Velké oslavy v Hulicích

15. listopadu 2013

hulice znakNěkolik měsíců pracovala obec Hulice na návrzích a tvorbě svých dvou zásadních symbolů – znaku a vlajky. Když byly hotovy a Parlamentem ČR uděleny, přemýšleli huličtí zastupitelé, jak je nejlépe představit obyvatelům. Nasnadě byla příležitost uspořádat sraz rodáků, místních a přátel obce. Navíc se blížilo i 25. výročí otevření Kulturního domu, na jehož stavbě se podílela celá vesnice. Oslavy se tedy uskutečnily 9. listopadu 2013 za vysoké účasti téměř třech stovek lidí.

 

s-rodaku-hulice-3„Oslovili jsme několik heraldiků a vexiologů, kteří by návrh symbolů na základě historie a souvislostí života obce vypracovali. S autory a následně i v zastupitelstvu se potom nad materiálem hodně diskutovalo. Všichni členové nakonec odsouhlasili výslednou podobu,“ říká starosta Martin Kapek. Pro každou obec je ctí převzít potvrzené a uznané symboly z rukou předsedy poslanecké sněmovny. V případě Hulic se to stalo na začátku léta a Dekret o udělení znaku a vlajky předala obci paní Miroslava Němcová při slavnostním ceremoniálu v Praze.

 

s-rodaku-hulice-2V sobotu 9. listopadu v Hulicích nastal čas představit čerstvé symboly obyvatelům. Na setkání rodáků a přátel už od rána přijížděli lidé z různých koutů.  Živo bylo především ve Včelím světě, ale i na úřadě nebo ve školce. Hosté i místní byli totiž při slavnostní příležitosti zdarma pozváni do všech prostor obce. Odpoledne se začal zaplňovat velký sál hulického Kulturního domu; v 16 hodin bylo plno a slavnost mohla začít. Uváděli ji starosta Martin Kapek s místostarostou Bc. Pavlem Holakovským.

 

s-rodaku-hulice-5Během velkolepého zahájení zazněla národní hymna a projev místostarosty, který připomenul historické a současné události vesničky. Následně na povel starosty vpochodovali do sálu hasiči a včele umístili znak a vlajku. Starosta obce Martin Kapek potom nové symboly přítomným představil: „ Náš nový znak se skládá se ze dvou polí, což symbolizuje dvě části obce – Hulice a Rýzmburk. Červené pole s břevny odkazuje na polotrojříčí původního erbu Švihovských z Rýzmberka. V 18. století založila vdova Barbora Eliška z Věžníku, rozená Švihovská z Rýzmberka obce Švihov a Rýzmburk. Modrá barva a vlnovité dělení symbolizuje řeku Želivku, chcete-li dnes vodní nádrž Švihov. Dole šikmo položená zlatá pastýřská hůl se zatočenou hlavicí odkazuje na pasáka Hulu, od jehož jména je podle legendy odvozen název naší obce. Vlajka je odvozena z návrhu znaku a vychází ze stejných indicií.“

 

s-rodaku-hulice-1Po oficiální části patřil večer dojemným setkáním po letech, radostným rozhovorům a příjemné zábavě všech hulických patriotů. Většina z nich si ráda zavzpomínala u nástěnek fotografií z výstavby Kulturního domu na místě bývalého pohostinství Antonína Kapka. Akce měla velký úspěch – svědčí o tom i fakt, že s-rodaku-hulice-4oslava se neplánovaně protáhla až do druhého dne. Hostům i domácím zůstala krásná vzpomínka a doufejme, že ať už je život odvane kamkoliv, do Hulic se budou vždycky rádi vracet.                                                        

 

Text: Eva Vrzalová

Fotografie: Eva Vrzalová

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg0017.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz