Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Specialista na trénink zvířat ze ZOO ve Vlašimi

logo-csop-vlZajímavá přednáška nejen pro pejskaře

Český svaz ochránců přírody Vlašim pořádá benefiční přednášku RNDr. Františka Šusty, PhD. „Úvod do pozitivního posilování“. Koná se v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim v pátek 24. 5. 2013 v 17 h. Výtěžek z přednášky bude věnován na péči o handicapované volně žijící zvířata v Záchranné stanici pro živočichy Vlašim.

 

Pejskaři i další i chovatelé dalších zvířat na Podblanicku mají jedinečnou příležitost setkat se s uznávaným specialistou tréninku zvířat v ZOO Praha RNDr. Františkem Šustou, PhD. Lektor představí základy metody „pozitivního posilování“, která byla původně vyvinuta pro exoty a savce a s úspěchem je řadou cvičitelů využívána v práci se psy.

 

Přednáška přinese užitek těm, kteří se zabývají výcvikem psů nebo jen chtějí zlepšit svou komunikaci s pejskem či jiným domácím mazlíčkem. Zároveň prospěje zvířatům v Záchranné stanici pro živočichy Vlašim, pro které je určen veškerý výtěžek akce. Účastnický poplatek je 200 Kč, kromě vlastní přednášky je v ceně i prohlídka paraZOO. Přihlásit se je možno na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   nebo telefonicky na 777 800 461 (K. Červenková).

 

Text: Kateřina Červenková

Zpráva ze dne 10. května 2013

 

Více o lektorovi:

RNDr. František Šusta, PhD., od roku 2008 specialista tréninku zvířat v ZOO Praha, autor řady odborných i propagačních článků, nositel několika mezinárodních ocenění organizace Animal Behavior Management Aliance a absolvent několika zahraničních stáží. Již od roku 2007 se také soukromě angažuje v osvětě o soužití se psy a canisterapii, k dnešku přes 10 000 především dětských diváků, stovky vystoupení a řada odborných seminářů. Při svých seminářích o pozitivní motivaci v tréninku psů vysvětluje od základů princip "possitive reinforcement" tréninku tak, jak byl v originále vytvořen pro exoty a mořské savce a tyto principy pak v co nejpůvodnějí podobě převádí do praxe se psy.

http://www.impuls.cz/clanek/video-frantisek-susta-agresivita-u-zvirat-se-da-odnaucit/230864

http://www.topzine.cz/osetrovatele-v-zoo-praha-ziskali-mezinarodni-oceneni

 

Více o přednášce:

Obsah přednášky:

Co je to trénink pozitivním posilováním a proč  "cvičíme za odměny" ještě neznamená, že "pozitivně posilujeme". Pozitivní neznamená nutně správný a negativní neznamená špatný, vše je složitější. Objasnění mýtů při trénování zvířat a odkrytí logiky učení.

Trénink jako rozhovor se zvířetem – z jakých „slov“ se skládá?

Pomůcky a triky na běžné problémy. Co je vlastně target?

Aplikace pozitivního posilování u různých druhů zvířat nápravy chování - příklady změny nechtěného chování přes trénink pozitivním posilováním

Příklady ze světa – ČR, Evropa, Florida, Colorado, Californie (Moorpark College – „škola trenérů zvířat“)

Cena:  200 Kč (kdo chce, může přispět více).  Poplatek se platí na místě.

Přihlášky: Přihlásit se můžete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .  Uveďte své jméno, příjmení, telefon a e-mail. Kapacita omezena na 60 lidí. Nepřihlášeným nemůžeme zaručit vstup. Telefon: 777 800 461 (Kateřina Červenková)

Místo konání: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim. Parkování před budovou je po 17h zdarma. Přednáška bude v sále v přízemí.

Prosíme pejskaře, aby pokud možno tentokrát nechali pejsky doma. Děkujeme.

Před přednáškou vás srdečně zveme k návštěvě naší paraZOO – expoziční části záchranné stanice pro živočichy (v místě konání). Pro platící účastníky semináře je návštěva ZDARMA.

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg2502.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz